Przed kupieniem samochodu ludzie mają ogromne pole wyboru, manewru, co kończy się również ogromną niewiedzą, co kupić. Wybierają spośród mnóstwa możliwości, bowiem modeli samochodów, jak również marek jest ogromna ilość. Kolor auta to najmniejszy problem podczas wyboru.

Przede wszystkim chodzi o to, co samochód ma w środku. Nie trzeba tego wyjaśniać, bo każdy wie o co chodzi. Jednak wybór co do zakupu autka może też odbywać się w obrębie jego wielkości. Dlatego tytuł brzmi co się lepiej opłaca, małe czy duże auto? Z jednej strony to wygląda tak: mały samochód wszędzie wjedzie, bo jak sama nazwa mówi jest mały.

Po drugie mały wóz to niskie spalanie, na pewno niższe niż posiadają większe pojazdy. Mały samochód jest doskonałym rozwiązaniem dla ludzi mieszkających w dużych miastach, ponieważ tak zazwyczaj ciężko o zaparkowanie, zwłaszcza w centrum. A dzięki temu będzie łatwiej znaleźć swoje miejsce. Duży wóz to po pierwsze komfort jazdy, po drugie to duża pojemność na przykład bagażnika, dzięki temu można łatwo się zapakować, kiedy gdzieś wyjeżdżamy. Mamy dużo miejsca w środku, dlatego możemy przewozić większą liczbę osób.

Małe samochody mogą być niewygodne, zwłaszcza kiedy jest to samochód trzydrzwiowy albo który ma tylko dwa miejsca typu Smarty. Duże auto to przede wszystkim większe bezpieczeństwo, kiedy dochodzi do jakiejś kolizji, wypadku, to duży samochód ma większe szanse na wyjście bez szwanku. Dlaczego w wypadkach samochodów osobowych z ciężarówkami to kierowcy ciężarówek wychodzą cało? No właśnie dlatego, że większe auto bezpieczniejsze jest.