Zloty motocyklowe dzielą się na kilka ciekawych wydarzeń. Pierwsze z nich to typowe zloty dla oglądających, gdzie parkujemy swoje maszyny i idziemy porozmawiać ze znajomymi, bierzemy udział w kilku konkursach, upalamy gumę i jedziemy na imprezę. Natomiast drugie są o wiele bardziej emocjonujące i odbywają się na różnego rodzaju torach. Często są to zloty zamknięte, na które nie każdy może wejść i pewnie będziemy musieli wpłacić jakąś kwotę w cenie biletu.

Jest to miejsce, w którym motocykle sportowe odnajdują się najlepiej, ponieważ nie tylko można sprawdzić się z przyjaciółmi na torze, ale również możemy poznać zupełnie nowe i mało popularne sporty motocyklowe jak stunt. Kto wie, może sami spróbujemy swoich sił.

Co zrobić jeszcze?

Szczerze mówiąc, nie zamontowałbym nowych opon, tylko raczej dojazdowe, które pozwolą nam jeszcze przejechać się dwa razy na tylnym kole i pościgać się na ¼ mili, a na koniec po prostu upalić je jak najmocniej. Pamiętajmy jednak, że wtedy będziemy musieli jakoś dojechać do domu. W przypadku samochodów, wymiana kół nie jest prosta, a motocykle są o wiele trudniejsze, więc albo musimy dogadać się z kimś kto w okolicy posiada warsztat i narzędzia, albo wrócić do domu ze swoją maszyną na przyczepce.

Czy jest to jakiś sens?

W przypadku motocykli do stuntu, nie ma raczej innego wyjścia, ponieważ uda nam się przyjechać golasem, który zwyczajnie nie dostanie przeglądu i jeśli zatrzyma nas policja, to może pojawić się problem.

Takie zloty są o wiele ciekawsze dla właścicieli sportowych maszyn i z pewnością okażą się pełne emocjonujących przygód.

Jak się przygotować?

Z pewnością nie powinniśmy brać swoich dopieszczonych cacuszek, na których nie będziemy chcieli zaliczyć nawet delikatnej wywrotki, ponieważ jest to bardzo prawdopodobne w czasie takich imprez.

Można powiedzieć, że musimy zupełnie odwrotnie postępować z ubraniami, ponieważ powinniśmy zabezpieczyć się jak najlepiej. Upadki, szlify i gleby są raczej nieuniknione, zwłaszcza jeśli będziemy chcieli nauczyć się jazdy na kole, jakiś akrobacji stuntowych, czy po prostu wystartować na prostej ze znajomym i sprawdzić swoje umiejętności.