Pasy nerkowe, to doskonały przykład dodatkowego ochraniacza, który również świetnie sprawdzi się dla osób, mających problemy z bólem pleców. Według mnie, jest to podstawowe wyposażenie wszystkich, którzy jeżdżą na sportowych maszynach, w pozycji pochylonej, gdzie odcinek lędźwiowy obrywa bardzo mocno!

Wielu doświadczonych bikerów, poleca korzystanie z tego gadżetu, gdyż trzyma on ścisku nasz organizm, nie pozwalając na obicia bioder i narządów wewnętrznych naszego ciała, więc szlif automatycznie przestanie być tak straszny w czasie jazdy jednośladem.

Ogromnym atutem jest usztywnianie pleców i korekta naszej pozycji, dzięki czemu nie musimy się martwić nadmiernym garbieniem, bólem pleców i przyszłymi skrzywieniami, które mogą odbić się na naszym zdrowiu.

Dobrej jakości pas nerkowy, można kupić już w cenie 100 złotych i spodziewać możemy się świetnego wykonania z materiałów termoaktywnych, więc dodatkowo będziemy chronić nerki przed zimnem, lecz nie “upieczemy” się, w czasie wysokich letnich temperatur, które są zmorą motocyklistów miejskich.